Máme nové baristy a free-stylisty


Na přelomu roku se ve Střední škole gastronomické, s.r.o. uskutečnily hned dva kurzy, zaměřené na nápojovou gastronomii. Oba se setkaly se zájmem našich žáků a oba jimi byly velmi pozitivně hodnoceny.

Jako první se odehrálo školení baristické, tedy zaměřené na znalosti a hlavně dovednosti, související se světem kávy a kávových nápojů. Žáci pod vedením lektora z České barmanské asociace postupně zvládli umění přípravy základních druhů káv, jako je espreso, cappuccino nebo latte machiato a současně získali mnoho důležitých poznatků o kávové kultuře, které jim budou v budoucí praxi velkým pomocníkem. Vždyť asi žádný z gastronomických oborů se v současnosti tak dynamicky nerozvíjí, jako baristika a kavárenství.


A zatímco o konání tohoto kurzu informovala přítomné příjemná vůně vynikajících káv, linoucí se celou školou, ten následující se uvedl hlavně akusticky. Neboť charakteristické pro jeho průběh byla skutečnost, že ani využití gumových podložek na podlaze učebny, ani umístění kurzu do odlehlejší části budovy nezakrylo úplně, že se zde naši barmani učí s láhvemi a šejkry házet a žonglovat. Jako pokračování loňského kurzu klasického barmanství se totiž tentokrát odehrávala výuka jeho free-styleové podoby, tzv. barmanství flairového.

A i když se našim nadšencům zpočátku barová ekvilibristika příliš nedařila, po několika dnech snažení už mohli od svých instruktorů – pracovníků brněnského barmanského studia Coctail service – vyslechnout i nejednu pochvalu. A kromě zábavy pod létajícími láhvemi se navíc dozvěděli mnoho zajímavého nejen o této atraktivní technice, ale i o světově proslulých značkách nápojů, které při své práci budou používat.


Vedení školy bylo potěšeno zájmem o oba kurzy a kromě zajištění organizační stránky podpořilo mladé specialisty především tím, že na každý z nich přispívala škola všem svým studentům polovinu jeho ceny. Přejeme účastníkům těchto aktivit, aby prohloubení své kvalifikace patřičným způsobem využili!

31. leden 2017
2011 © Střední škola gastronomická, s.r.o. / tel.:+420 516 411 755, +420 602 750 035 / by fvB | Realman® CMS